Porady językowe

Języki obce na wagę złota

Języki obce na wagę złota

Drugi język to podstawa!

Można powiedzieć, że korzyści płynące z nauki języków obcych są wystarczająco oczywiste i nie ma w tym stwierdzeniu niczego odkrywczego, a tym bardziej wymagającego dogłębnej analizy. Niemniej jednak, dla wielu ludzi plusy umiejętności posługiwania się obcym językiem kończą się na możliwości komunikowania się za granicą. To jedna z najbardziej odczuwalnych zalet – skuteczna i bezpieczna komunikacja w obcym kraju, w sytuacji, kiedy język jest jedynym narzędziem do załatwienia czegokolwiek lub uzyskania informacji. Poznawanie języków, ku uciesze wszystkich uczących się, ma na szczęście o wiele więcej zalet!

Ćwiczenie pamięci

Powtarzanie słownictwa, nauka gramatyki od podstaw, innego szyku zdania, kolokacji czy idiomów, mają ogromny wpływ na pracę naszego mózgu. Badania dowodzą, że regularne treningi będące pokłosiem nauki samej w sobie, przynoszą niezwykłe efekty związane z poprawieniem skupienia, kojarzenia oraz zapamiętywania. Dostarczanie odpowiednich bodźców sprawia, że nasz mózg pracuje znacznie szybciej i lepiej.

Czy native speaker może być tłumaczem?

Poszerzanie horyzontów

Umiejętność posługiwania się obcym językiem to wielka przyjemność, ale także ogrom nowych możliwości. Wiele wskazuje na to, że osoby potrafiące sprawnie porozumiewać się w języku angielskim są o wiele bardziej otwarte na zawieranie nowych znajomości. Kiedy znikają wszelkie bariery językowe, pojawia się ciekawość. Podróżowanie przy jednoczesnym posługiwaniu się danym językiem sprawiają, że w sposób naturalny poszerzamy własne horyzonty, ale też zdobywamy szansę na zawarcie cennych znajomości w różnych zakątkach świata.

Kreatywność z języka

Praca mózgu u osób posługujących się przynajmniej jednym językiem obcym przebiega zupełnie inaczej niż u osób jednojęzycznych. Okazuje się, że poza praktyczną stroną zdobytej wiedzy, uczymy się również nieszablonowego myślenia, kreatywnego podejścia w wielu aspektach życia, a także rozwijamy naszą wyobraźnię. Ponadto, badania wskazują, że już sama nauka może znacząco poprawiać samopoczucie i wprawić nas w dobry nastrój!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz