Nauka języków obcych

Czy warto uczyć się języka chińskiego?

Czy warto uczyć się języka chińskiego?

We współczesnym świecie język angielski to podstawa. Otacza nas dosłownie wszędzie, czy to w szkole, na studiach, a także w pracy. Czytamy książki po angielsku, niejednokrotnie też oglądamy filmy czy seriale. Powszechność języka angielskiego jest tak duża, że wydaje nam się że prawie każdy go zna, dlatego też coraz bardziej zaczynają nas interesować inne języki. Jednym z nich jest właśnie chiński. Biorąc pod uwagę liczbę rozmówców mówiących w tym języki przewyższa ona znacznie liczbę osób porozumiewających się po angielsku.

Czy warto uczyć się tego języka?

Język chiński oficjalnie chiński mandaryński jest uproszczoną wersją języka tradycyjnego. Musimy sobie zdawać sprawę, iż język ten składa się z tysięcy trudnych do nauczenia się na pamięć znaków i tak zwanych czterech tonów, jeśli chodzi o wymowę. Jest to jednak język, który przydaje się w życiu. Dzięki temu można odwiedzić ciekawy kraj jakim są Chiny. Oprócz tego jest to język, którego znajomość ułatwia prowadzenie biznesu. Na stronie BezTajemnic.pl przeczytamy o zaletach w biznesie wynikających ze znajomości języka chińskiego w stopniu komunikatywnym.

Język chiński jest przydatny w życiu

Mimo tego znajomość tego języka jest bardzo pożądana, jeżeli znamy chiński, nie tak w piśmie, jak w mowie nasze zawodowe możliwości są ogromne. Warto przypomnieć tutaj, że Państwo Środka to potęga gospodarcza, która już pewnie za kilka lat uplasuje się na pierwszej pozycji, nawet przed Stanami Zjednoczonymi. Wiele branż poszukuje osób umiejących porozumiewać się w tym jakże trudnym języku, bo na pewno jego nauka nie należy do łatwych. Obecnie duża liczba partnerów biznesowych z Chińskiej Republiki Ludowej szuka partnerów w Polsce między innymi w takich branżach jak handel, HR czy też administracja.

Znając ten język powiedzmy na poziomie komunikatywnym gwarantujemy sobie nie tylko sukces i dobrą pozycje na rynku pracy , ale i wysokie wynagrodzenie w przyszłości. Dlatego warto zacząć już teraz uczyć się języka chińskiego!