Nauka języków obcych

Kurs języka włoskiego – na co postawić?

Kurs języka włoskiego – na co postawić?

Niezależnie od tego, czy znamy już jakiś język romański, czy nie, to opanowanie języka włoskiego jest łatwiejsze niż nauka angielskiego, czy niemieckiego. Z tego też powodu język włoski często jest wybierany przez osoby, które po prostu chcą się nauczyć jakiegoś języka obcego i szukają jednego z prostszych do opanowania. Nie znaczy to oczywiście, że język włoski wpada nam do głowy sam. Bez wysiłku się nie obejdzie. Jakie zatem metody nauki tego wyjątkowego języka są najskuteczniejsze i najszybsze?

Profesjonalny kurs czy samodzielna nauka?

Chęć nauki języka to jedno, drugie to sposób, w jaki będziemy to robić. A wybór mamy spory i nie jest to tylko tradycyjny kurs języka włoskiego, bo z powodzeniem możemy uczyć się go sami za pomocą przeznaczonych do tego pomocy dydaktycznych. Czy takie rozwiązanie jest dobre? Tradycyjny kurs językowy czy to online, czy w stacjonarnej szkole językowej, to przede wszystkim koszty. Z reguły też musimy dostosować do zajęć swój grafik.

Natomiast samodzielna nauka pozwala nam nie tylko na elastyczność nauki, ale także na oszczędność. Tym bardziej że aktualnie mamy do wyboru wiele darmowych źródeł, z których możemy uczyć się języka włoskiego. A pozostałe materiały, które wykorzystamy do nauki, można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze. Ponadto ze względu na stosunkowo dużą prostotę włoskiego nie tylko w mowie, ale i w piśmie (w języku tym przeważa fonetyczny zapis słów), samodzielna nauka nie przysporzy nam zbyt wielu trudności. Nie licząc tych związanych z samodyscypliną.

Kurs języka włoskiego z fiszek

Jedną z ciekawych, tanich i przy okazji naprawdę skutecznych i sprawdzonych metod samodzielnej nauki języka – w tym języka włoskiego, są fiszki językowe. Co ważne, można z nich korzystać niezależnie od tego, czy znamy już trochę włoski, czy dopiero uczymy się go od podstaw. Fiszki z języka włoskiego są bowiem dostępne w zestawach obejmujących różne poziomy – od podstawowego, do średnio zaawansowanych i jeszcze wyższych.

Ponadto dostępne są fiszki konwersacyjne i fiszki z gramatyką. Przy czym ucząc się zasad gramatycznych, od razu otrzymujemy przykład ich praktycznego zastosowania. A to nie wszystko, bo niektóre fiszki dostępne są wraz z nagraniami audio, które pozwalają ćwiczyć wymowę słów czy całych zdań i wyrażeń. Co ważne, wymowa w języku włoskim nie jest dla polaków większym wyzwaniem. Dlatego też z powodzeniem można ją opanować, korzystając z nagrań audio czy otaczając się językiem włoskim i oglądając włoskie filmy, czy słuchając włoskiej muzyki.

Ciekawe gry i akcesoria do nauki języka

Zdarza się, że nauka języka z czasem się nudzi. Jeśli robimy to samodzielnie, tym bardziej jesteśmy narażeni na spadek motywacji do nauki. Istnieją jednak proste sposoby na jej urozmaicenie. W tym przypadku warto zainteresować się różnego rodzaju grami językowymi, które wprowadzą nieco ożywienia do naszej nauki. Należą do nich np. karty do gry z rozmówkami, gdzie grając np. w pokera czy makao, można równocześnie ćwiczyć konwersacje. Natomiast fajną pomocą naukową są specjalne klejki językowe, czyli gotowe naklejki z nazwami przedmiotów, które można do nich przykleić, co pozwala na łatwe i wygodne zapamiętywanie ich włoskich nazw.